Jõulutunne saabub kohe kui lumi langema hakkab. Peale pimedat ja tormi, mis viis majalt endaga kaasa Maskeraadi valgusreklaami, tervitavad teid uksel nüüd uhke lumememm ja kuusk, mille järgi meid üles leiate.

Tuleku põhjus ei peagi peituma uhkes shows, mille kostüüme oma riidekapist ei leia, vaid ka lihtsamates asjades. Näiteks, leiab siit ka "koleda jõulukampsuni", mis iseenesest võib olla vägagi kena ja mille kandmine tõstab tuju. See kudum on saanud nii vihkamise kui ülistamise osaliseks. Kõigist teistest kampsunistest eristavad teda äraütlemata uhked ja värvilised jõuluelemendid: jõuluvanad, päkapikud, põhjapõdrad, jõulukellad, lumehelbed ja sümbol, mis leiab kasutust üle maailma ning Eestis on tuntud muhu männana või kaheksakannana. Samas on kasutusel nii kristlikus kui islami maailmas. Inseneridel õnnestub kampsunisse integreerida ka valgustus.

Kampsuni päritolu kohta on mitmeid lugusid. Vanim viide kaheksakannale viib meid Norrasse, kus neiu viis kootud kindad, meile tuntud muhu männa ornamendiga, heategevuslikul eesmärgil kirikusse, kust linna nime järgi hakkas muster levima Selbu tähe nime all. Inimesed kudusid "koledaid jõulukampsuneid" oma parimas loometuhinas juba viiekümnendatel, eestlased kasutasid endale teadmata selliseid näiteks suusakampsunitena.

Hoogu on andnud filmitööstuse kuulsused. Näiteks, Chuck  Norris või hoopis Bill Cosby, kes kaheksakümnendatel kandis oma shows alati erilisi eredavärvilisi disainkampsuneid. Hilisemast ajast meenub film Bridget Jones'ist, kelle täiskasvanud naabripoiss kandis ema kootud kampsunit, millel ilutses suur põder.

Esimene ametlik "koleda jõulukampsuni" pidu toimus Vancouveris aastal 2002. Detsembri kolmandal reedel, sel aastal 15. kuupäeval, tähistataksegi selle uhke kampsuni päeva. See on eriti õige hetk "koleda jõulukampsuni" selga panemiseks ja peo pidamiseks.

Loomulikult võib neid toredaid kampsuneid kanda kogu jõuluaja või terve talve, tööl, kodus ja puhkehetkel.

Olete oodatud oma kampsunit meie juurde valima!